7 порад, як вибрати курси програмування

Колосальний розвиток ІТ сфери у Львові та в Україні загалом породжує також безліч курсів програмування, які обіцяють навчити програмувати в короткі терміни, але чи насправді це так легко? На жаль, ні. Чи можуть школи гарантувати роботу? Теж ні…
Колосальний розвиток ІТ сфери у Львові та в Україні загалом породжує також безліч курсів програмування, які обіцяють навчити програмувати в короткі терміни, але чи насправді це так легко? На жаль, ні. Чи можуть школи гарантувати роботу? Теж ні… Тому варто дуже відповідально поставитися до вибору компанії, в якій плануєте навчатися, адже не завжди нижча вартість буде виправдана меншою кількістю годин та іншими ризиками. Навчання досить складне та потребує Вашої відповідальності, самодисципліни та організованості, але кінцева мета цього варта! Отож розглянемо критерії на які варто звернути увагу!
1. Курси програмування не можуть бути короткостроковими.

Пам'ятайте, що не все, що називають курсами насправді є навчальним курсом, опанувавши який, ви засвоїте певну мову програмування чи технологію. Навчальний курс потребує систематичного тривалого навчання, підготовки до занять і постійного спілкування "викладач-студент", а також самостійного опрацювання матеріалу. Курси, де з вас обіцяють за місяць зробити програміста – це не курси, а шарлтанство. Ці курси можуть дати загальне уявлення про щось, або бути дуже вузькоспеціалізованими для людей з певним рівнем підготовки. Якщо вам обіцяють за один-два місяці зробити з вас програміста чи тестувальника, то очевидно, що такі «чаклуни» передивились Гаррі Поттера і відірвані від реальності. Перед тим, як обрати проаналізуйте всі пропозиції не лише з боку ціни, а й кількості академічних годин, актуальності програми, також дізнайтеся, як давно працює навчальний заклад, чи є в нього сертифіковані викладачі, матеріально-технічне забезпечення, адже більшість шкіл пропонують навчання на Ваших ноутбуках в сумнівних локаціях, що може бути для Вас неприємним сюрпризом!

2. Перші проекти

Звісно, після завершення навчання ви можете гарно розповідати, що ви знаєте і вмієте. Але ніщо не розкаже краще про ваші навички, як результат роботи. Портфоліо чи GitHub акаунт з проектами, в яких ви вже реалізували отримані знання, буде найкращим свідоцтвом вашого успішного навчання. Тому обирайте курси, які допоможуть вам втілити свої знання у як мінімум один реальний проект.
3. Світом керують особисті зв'язки

Для спеціаліста в ІТ-сфері, який шукає першу роботу, знайомства, цікава теорія, беззаперечно, зайвою не буває. Поцікавтесь, чи компанія проводить різні конференції, тренінги, майстер-класи, хакатони, безкоштовні курси з основ програмування та інші заходи, де ви зможете познайомитись з багатьма колегами «по цеху» і поспілкуватись із досвідченими спеціалістами, які можуть надати безцінні поради. Серйозні ІТ Школи працюють прозоро, оцініть соцмережі школи, галереї тощо.

4. А що після..?

Курси-конвеєри можуть пропускати через себе сотні людей і забувати про них, як тільки ті вийдуть за їх стіни у вільне плавання. Перевірте, чи компанія дійсно переймається долею своїх випускників, чи надається якась допомога після закінчення навчання, чи є можливість подальшої комунікації. Часто, коли випускники курсів лише починають працювати на першій роботі, в них виникає море запитань, якими не хочеться завалювати колег по проекту, щоб не здатись ще «зеленими». У такі моменти можливість задати питання ментору з курсів є надзвичайно цінною. Сучасне життя є дуже швидкоплинним та інтенсивним. Дізнайтеся, що буде якщо Ви пропустили заняття? Чи надішлють Вам відеозапис заняття та матеріали? Це дуже важливий момент адже пропустивши декілька занять буде надзвичайно важко влитися в процес навчання!
5. Мистецтво проходити співбесіди.

Випускникам курсів важливо вміти проходити співбесіди. І знову тут постає замкнуте коло коли на співбесіди не запрошують, бо ще не достатньо професійного досвіду. Насправді навчитись проходити співбесіди можна і це зовсім не наука ракетобудування. Відповідальна компанія, яка розуміє, що навіть чудовий спеціаліст може завалити співбесіду через банальні помилки, просто зобов'язана підготувати своїх випускників до такого випробування. Ми вважаємо, що закінчуватися будь який комплексний курс повинен тренінгом по Scrum та Співбесіда в іт!

6. «London is a capital of Great Britain».

Якщо ваші знання з англійської мови обмежуються цією фразою, тоді негайно кидайте все, чим зараз займаєтесь (тільки статтю до кінця дочитайте) і мерщій біжіть шукати способи, як вам вдасться ефективно і швидко покращити свої знання. Для новачків в ІТ-сфері спеціалізована ІТ-англійська мова буде цінною не лише лексикою., але і цікавими темами, які збагатять знаннями про цю сферу. Поцікавтесь, чи курси надають можливість додатково вивчати англійську мову саме для ІТ-спеціалістів.
7. Перевірте, хто реально буде вас навчати

Це одне з чи не найважливіших правил, яких варто дотримуватись, щоб не витратити даремно свій час, гроші і не втратити бажання розвиватись в сфері програмування. Поцікавтесь, чи курси надають можливість відвідати пробні заняття перед тим, як приймати остаточне рішення. Якщо компанія не пропонує такої можливості, все одно вимагайте її. Ви не зобов'язані погоджуватись на «кота в мішку». А ще візьміть із собою на пробне заняття сусіда-програміста із 5-річним досвідом, і лише після позитивного враження по всіх пунктах можете сміливо записуватись на курс і let the fun begin!
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy