Бути тестувальником круто! А чому?

В 21-му столітті ми вже не можемо уявити своє життя без смартфонів, комп'ютерів та програмного забезпечення, які значно спрощують нам життя. Тепер за допомогою маленьких ґаджетів ми можемо виконати безліч операцій.
В 21-му столітті ми вже не можемо уявити своє життя без смартфонів, комп'ютерів та програмного забезпечення, які значно спрощують нам життя. Тепер за допомогою маленьких ґаджетів ми можемо виконати безліч операцій. Усі вони базуються на основі відмінної роботи програмного забезпечення, а його якісному функціонуванню ми завдячуємо не тільки розробникам, але й чудовій роботі команди тестувальників. Software Testing – надзвичайно важливий етап у створенні додатків, програм, ігор і т.д., в цей час відбувається первинне виявлення можливих недоробок і помилок та їх усунення. Тестувальники – це команда спеціалістів, які першими контактують з програмним продуктом, користуються ним, виявляють помилки, баги та вказують розробникам на них.
Основні риси професії тестувальника
По-факту, тестувальник ПЗ – це перший користувач програми, його робота полягає у перевірці функціоналу, виявленні помилок в роботі та написанні звіту із зауваженнями.

Часто, робота тестувальника порівнюється з працею слідчого, по гарячих слідах він перевіряє пророблену роботу та виявляє помилки. Одна з переваг професії тестувальника – можливість працювати віддалено.
Процес тестування програмного забезпечення включає в себе декілька етапів:
Планування
Проектування тестів
Тестування
Аналіз
Завершується тестування звітом із результатами, вказівками на виявлені проблеми та зауваженнями, щодо роботи. Слід зазначити, що робота тестувальника доволі багатогранна, це не просто аналіз роботи програми з боку користувача, а глибинний багатогранний аналіз функціональності. Тестування програмного забезпечення може бути:

  • Ручне
  • Автоматизоване
  • Напівавтоматичне

В залежності від підготовки до процесу тестування буває:

  • Відповідно до документації – містить чіткий перелік тестів, які необхідно виконати;
  • AD hoc (інтуїтивне) – ґрунтується на досвіді тестувальника та його вміннях виявляти проблеми;
Професія тестувальника – надзвичайно цікава, тестувальник ПЗ контактує з новим програмним забезпеченням, що дарує можливість йти в ногу з часом та залишатись в курсі технічних новинок, а можливість незалежно від своєї локалізації працювати на іноземні компанії робить цю професію доволі привабливою та прибутковою.
Актуальність спеціальності в Україні та світі
Достатньо провести поверхневий аналіз вакансій на посаду тестувальника програмного забезпечення і Ви звернете увагу на широке різноманіття оголошень. Спеціалісти по тестуванню програмного забезпечення користуються популярністю на ринку праці, і це не дивно, адже постійно створюється безмежна кількість програмних продуктів, мобільних додатків та ігор. І всі вони мають пройти процес тестування. Не менш затребуваними залишаються Software Testing спеціалісти і закордоном, доволі часто західні компанії звертаються до фрілансерів, для того, щоб впевнитись в якості свого продукту та виправити усі можливі помилки до офіційного релізу програми.
Як же ж освоїти професію тестувальника?
Найкращий спосіб – це навчання у професіоналів. Звісно ж можна спробувати самостійно опанувати галузь, проте шанси досягти успіху незначні, адже є доволі багато нюансів, якими можуть поділитись виключно досвідчені експерти. Запрошуємо Вас у Школу Тестування, де Ви протягом навчального курсу отримаєте повний комплекс знань і навиків необхідних для кваліфікованої роботи тестувальником програмного забезпечення. Справжні професіонали своєї справи поділяться з Вами досвідом та навиками, дадуть цінні поради щодо працевлаштування, проходження співбесід та формування резюме. Школа Тестування подарує можливість Вам знайти свою нішу в ІТ сфері та стати справжнім експертом у своїй галузі.
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy