Етапи розвитку джавіста

Джавісти теж люди. Вірите Ви чи ні, але час від час і джава-спеціалісти замислюються про те, що ж буде далі. І оте «далі» їх, як і більшість з нас, хвилює.
Джавісти теж люди. Вірите Ви чи ні, але час від час і джава-спеціалісти замислюються про те, що ж буде далі. І оте «далі» їх, як і більшість з нас, хвилює.

Звичайно, якщо Вас влаштує певний рівень Ви сміливо можете на ньому залишатись – зарплата програміста досить чітко структурована, тому порахувати, скільки можна просити за свої здібності досить просто. Якщо ж Ви не знаєте¸ в якому напрямку рухатись, то можете скористатись нашим коротеньким списком:

0-3 місяці.

Наразі вважайте себе учнем. Основне Ваше завдання зараз – зосередитись на вивченні Java та програмування загалом.

3-15 місяців – junior Java developer

Відпочивати, поки що рано. Завданням на наступний період – з'ясувати та вивчати технології, які потребуються для переходу на Middle-рівень. Не будемо радити щось певне хоча б тому, що світ Java постійно змінюється і залишатись в курсі останніх новин – Ваш прямий обов'язок. Непогано буде періодично відслідковувати вимоги, які компанії виставляють для своїх потенційних працівників.
Strong Junior/Middle Java Developer (другий рік роботи) – level 1

Основне на цьому етапі – не зупинитись. Часто буває так, що досягнувши певного рівня, спеціаліст зупиняється. Це не добре і не погано. Це – ніяк. Заробітної плати на цьому рівні вистачає для того щоб забезпечити собі достойне проживання, тому нічого страшного не станеться, якщо Ви зараз зупинитесь. Якщо ж Ваша основна ціль ще не досягнута – читайте далі.

Із рівня мідла розвиток стає менш помітним. Але це не значить, що він не відбувається. Просто Ви не будете його так активно помічати як було до цього: зарплата різко не зростатиме, завдання не ставатимуть непідйомно важкими. Основним зараз є здобуття досвіду на серйозних проектах. А ще вивчення англійської.

Англійська інколи може здаватись незначним пунктом, проте саме він здатен загальмувати Вашу кар'єру, адже наскільки крутим та поважним спеціалістом Ви б не були, незнання мови спілкування замовника може значно підмочити Вашу репутацію. Тому не відкладайте це в довгий ящик, а беріться до вивчення просто зараз. Зараз ще не пізно.

Middle Java Developer (третій рік роботи) – level 2

Цей рівень уже можна вважати досить серйозним. Заробіток такого спеціаліста починається від двох тисяч доларів і швидше за все, що проблем із роботою чи її зміною, відчувати Ви не будете.

Але і це не є причиною щоб зупинитись. Саме час подумати про позицію Senior. Намагайтесь братися за складніші проекти, бажано ті, які стосуються перспективних технологій та продовжуйте вивчення англійської. Одним із пунктів цього рівня може бути зміна роботи, де Вам доведеться зіткнутись із новими проектами, технологіями та специфікою. Це корисно і прив'язаність до місця чи колективу навряд замінить такий досвід.

Senior Java Developer (4 рік) – level 1

Основною метою, окрім, звичайно, гордості за досягнуте звання є зміна спеціалізації та вибір напрямку, в якому варто продовжити розвиток. Повторимось: світ не стоїть на місці, та і Вас чекати не дуже збирається.

Senior Java Developer ( 5 рік) – level 2

Звучить як досягнута мета, чи не так? Проте, це якраз те місце, де все тільки починається. Саме тут Ви можете сміливо вирішувати куди і як рухатись в професійному плані та особистому, адже тепер Ви точно можете собі дозволити обирати свій стиль життя ☺

Тож, якщо Ви таки вирішили розпочати свій шлях як джава-спеціаліст, якраз пора починати навчання! Найкраще це зробити, пройшовши курси в Logos IT Academy, де Вас підготують найкращі спеціалісти.
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy