Game development: робота-гра чи важка щоденна рутина?

Гейм-девелопмент – це процес розробки гри під певну ігрову платформу. Це може бути гра для ПК, для консолей, для мобільних, для VR-шоломів, для розумних годинників тощо.
Що таке game development?
Гейм-девелопмент – це процес розробки гри під певну ігрову платформу. Це може бути гра для ПК, для консолей, для мобільних, для VR-шоломів, для розумних годинників тощо. Геймдев – це область існування універсальних експертів: ті, хто працює у розробці ігор, як правило, розбираються в тому, чим займаються колеги. А в ідеалі – мають дві професії, як астронавти NASA.

Для створення гри потрібні мінімум три людини (або один, який поєднує в собі ці вміння): художник, програміст і гейм-дизайнер.
Далі поговоримо про те, чим займаються game developers і деяких фахівців, які також можуть потрапити в їх ряди
Ігрові програмісти
Якщо мова про розробника без досвіду – в безлічі геймдев-компаній є стажування. Ми пропонуємо варіанти працевлаштування після закінчення курсів.
Гейм-дизайнери
Game designer – це той, хто придумує світ гри і його механіку. Він повинен розуміти основні механіки ігор, жанри, процеси розробки, моделі монетизації, вміти працювати з балансом, писати ТЗ і перевіряти його виконання, стежити за ринком і вміти працювати з аналітикою. Крім цього, потрібен величезний особистий ігровий досвід, що не грає гейм-дизайнер – це нонсенс. На початку кар'єри потрібно бути готовим пробивати собі шлях, погоджуючись навіть на $200-300 в обмін на навчання і досвід.

Завдання гейм-дизайнера – не зробити гру, а вкласти туди все те, що змусить користувачів її купувати. Зараз це знання ринку, розуміння механіки і аналіз конкурентів. Багато новачків відмовляються, коли дізнаються що гейм-дизайнер – це не ігри придумувати, а володіти математикою, аналізом ринку, вміти рахувати цифри і розуміти психологію.
Маркетологи
Маркетинг в геймдеві – це не тільки продажі гри і трафік, це робота з продуктом з етапу концепту і препродакшена. Потрапити в геймдев можна з позиції маркетолога з суміжних областей, важливий досвід роботи з трафіком. На цій позиції доведеться займатися роботою з рекламними мережами, сервісами відеореклами, платформами, медіа, стрімерами, відеоблогерами, які вже давно навчилися монетизувати такого роду просування. Потрібні глибокі знання аналітики, вміння працювати з цифрами і інтерпретувати великі дані.
QA і тестувальники
Якщо компанія невелика, це може бути не окрема посада, а чиясь додаткова функція, але без QA гри не буде. Якщо йти працювати в QA в геймдева з нуля, потрібно бути готовим до зарплати навіть $200-300 з розрахунком на подальше зростання.
Аналітики
На ці позиції підійдуть фахівці з математичною або технічною освітою, можливо з банківської галузі або компаній, що спеціалізуються на продажу трафіку. На початку не варто розраховувати на високі зарплати – 10 000-12 000 грн, але в подальшому можливе зростання до $ 1500- $ 2500.
HR / рекрутери
На такі позиції в геймдев можна потрапити після курсів по IT-рекрутингу. Такі курси ми також пропонуємо, вони можуть стати для вас стартом. Але на знайомство з галуззю розробки ігор доведеться витратити мінімум півроку.
PR
PR-фахівці в геймдеві займаються рівно тим же, що і скрізь – підтримкою і просуванням проекту та/або компанії, бренду роботодавця, тут, як і на багатьох інших позиціях, важлива особиста зацікавленість фахівця в ігровій тематиці. Точка входу – експертиза в суміжних областях (digital, SMM для телекому, IT-компаній).
Підсумуємо: розраховувати на те, що пощастить відразу потрапити в круту студію, не варто. Варто починати вчитись, якщо ця стаття вас зацікавила. Курси Game development від IT академії Logos у Львові – чудова можливість розпочати знайомство з непростим, але захоплюючим світом розробки ігор.
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy