Junior Java Developer. До чого готуватись на співбесіді

Співбесіда – той момент, який хвилює кожного, хто намагається влаштуватись на роботу. Нічого дивного, адже тебе майже під мікроскопом розглядають з усіх сторін.
Співбесіда – той момент, який хвилює кожного, хто намагається влаштуватись на роботу. Нічого дивного, адже тебе майже під мікроскопом розглядають з усіх сторін. Особливо багато запитань виникає, коли доходить до тестування практичних знань, без яких не обійтись джавісту. Тому сьогодні ми підготували список моментів, до яких необхідно бути готовому молодому джава девелоперу.

Список питань для спеціалістів Java і справді широкий, а для джуніорів завжди є на одну проблему більше і ім'я цій проблемі – відсутність досвіду проходження подібних співбесід. Хоча насправді все не настільки страшно. Всі співбесіди проводяться приблизно за одними сценарієм.

Першими в хід ідуть прості запитання, які дозволять оцінити Вас як претендента. Обов'язковими в хід ідуть:

  • Java basic;
  • Exceptions;
  • Сollections.
Без них ніяк. Ну, Ви розумієте.

Після «прощупування» традиційно слідують важчі запитання для того щоб переконатись наскільки кандидат знайомий із кожною з тем. Список тем, в яких Вам будуть намагатись ставити запитання такий:

Multithreading, JDBC, XML, JMS, Spring (Beans, MVC, DAO, AOP), Hibernate, Servlets, JSP, Design Patterns, Core Oracle, SQL (PL/SQL), UNIX/shell. Проте більшість інтерв'юверів обмежуться у списку і звужуть його на кілька пунктів.

По кожному із запитань Вас оцінюватимуть за шкалою від 0 до 5. Але звертати увагу на це після кожної відповіді не варто, джуніори рідко набирають більше 2 балів, а це тільки відволікатиме Вас від того, на чому дійсно варто зосередитись.

Підготуватись до такої співбесіди можливо. Але завчати напам'ять усі можливі варіанти запитань на співбесіді для Java, які Ви знайдете в інтернеті (а Ви їх точно знайдете) не варто.

По-перше, цей надто гладке проходження може викликати підозру і Вам почнуть ставити запитання, яких ще не ставили і які придумуються безпосередньо на співбесіді.

По-друге, від Вас, як від джуна очікують теорію і розуміння сказаного. Непогано, коли, відповідаючи на запитання, Ви вголос аналізуєте ситуацію, викладаючи свої думки. Місця «магії», яка так часто стається у програмістів на співбесіді немає. Як і немає «воно само». Чим краще Ви розумієте те, що говорите тим краще для Вас.

Тому в якості підготовки рекомендуємо не завчати істерично щось нове, а практикувати те, що Ви вже встигли вивчити до автоматизму.

Окрім того, Вам пригодиться англійська. Часто знання мови перевіряє HR, розвиваючи розмову на вільні теми.

Сувора реальність показує, що вивчити щось раз і назавжди неможливо. Тому приготуйтесь до того, що Вам доведеться постійно вчитись і відпрацьовувати, вдосконалювати набуті навички. Як варіантом, можете брати завдання, що потребуватимуть від Вас нових знань безпосередньо на теперішній роботі та використання вивченого на практиці, бо досвід з книжок не візьмеш.

І наприкінці. Видихніть.

Прихопіть із собою всю свою валер'янку зосередженість, знання та трішки красномовства.

А систематизувати Ваші вміння та навчити чомусь новому зможуть наші викладачі Java Львів. Курси Java від Logos IT Academy зроблять Вас професіоналом за 5 місяців та навчать проходити будь-яку Java-співбесіду.
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy