Лайфхаки: як успішно пройти співбесіду від Юліана Версти

Є такі етапи в житті, які повинен пройти кожен. Один із них – це співбесіда. Як зробити так, щоб ваша співбесіда була вдалою, а досвід позитивним поділився знаннями Юліан Верста.
як пройти співбесіду
Є такі етапи в житті, які повинен пройти кожен. Один із них – це співбесіда. Як зробити так, щоб ваша співбесіда була вдалою, а досвід позитивним поділився знаннями керівник відділу роботи з персоналом, ідейний засновник та куратор Тренінгового Центру «Львівської Майстерні Шоколаду» Юліан Верста.
Отож основні лайфлахи від досвідченого рекрутера:
1. Почувайтесь зручно
Тенденції у підборі персоналу у сучасному рекрутингу суттєво змінились. Якщо раніше, hr-івець повинен був дізнатись про кандидата все: освіта, ідеологія, досвід, особисті якості і т.д., то зараз нас, рекрутерів цікавить лише, чи зможете ви виконувати поставлені на вас завдання.

Тому в силу таких обставин надзвичайно важливим є ефект першого враження. І тут важливо як виглядаєте, а не те що ви говорите. За перших 5 хвилин рекрутер вже складає враження і приймає рішення, а решта часу відводиться на бесіду зі звичними запитаннями. Співбесіда триває мінімум півгодини не тому, що стільки потрібно, щоб обрати кандидата, а лише тому, що так прийнято робити.

Саме тому треба вдягати зручний одяг та комфортне взуття. Якщо хочете пити – попросіть. Поводьтесь спокійно і не хвилюйтесь.

Помилка: Кандидат під час співбесіди часто думає про те, яке він справить враження, замість того, шоб це враження "справляти"
2. Дізнайтесь усе, що можна про компанію-роботодавця
Усі, без виключень, роботодавці хочуть бачити в своїй команді людей, які багато про них знають. І тут є проста залежність: чим на вищу посаду ви претендуєте, тим більше інформації вам треба зібрати. Це цінується у всьому світі.

Помилка: кандидат, який йде в компанію знає про неї лише 20% (переглянув сторінку в соцмережах чи сайт), якщо хочете працювати то вам треба знати про компанію на 120%.
3. Навчіться продавати свої навички
Зараз, фактично, починає досить сильно розвиватись поведінкова парадигма рекрутингу. Тому, завдання кандидата у форматі швидкої бесіди одразу показати, що я вмію. Починайте одразу з головного – презентуйтесь свої сили.

Помилка: надмірна сором'язливість. Ви коли-небудь бачили успішного скромного продавця? Не забувайте, що це також ринок і закони ті самі.
4. Не маєте досвіду, покажіть мотивацію
Кожен ейчарівець вам скаже, що вмотивований кандидат набагато цінніший, ніж досвідчений. І якщо ви прийшли на співбесіду без досвіду роботи (студент чи з іншої галузі), то найбільше вам допоможе бажання працювати в цій компанії.

Помилка: немає аргументації. Обов'язково підготуйтесь до пояснення, чому ви хочете тут працювати і що зможете корисного зробити для фірми.
лайфхаки як проти співбесіду
5. Кожному потрібна стратегія
Сучасна тенденція у Львові зараз така, що вакансій є більше, аніж кандидатів. Тобто на ринку праці попит вищий, аніж пропозиція. Я не вірю що знайти роботу зараз важко. Якщо людина не може знати роботу тривалий час, тоді треба шукати що не так в собі.

Помилка: відсутність плану пошуку. Ставте конкретні і послідовні цілі. Тоді результат теж буде конкретний.
6. Не бійтесь диктувати свої умови
Молоді кандидати часто стикаються з тим, що не знають, яку зарплату просити. Вони соромляться і часто сподіваються, що про це не запитають, або ж констатують конкретну цифру. Підготуйтесь до співбесіди, поцікавтесь яка зарплата в колег на аналогічних посадах, промоніторте ситуацію на ринку. І обов'язково аргументуйте, чому вам мають платити стільки. Говоріть про гроші просто, говоріть про гроші прямо.

Помилка: фраза «хочу таку зарплату, бо… так!» Завжди продумуйте ви будете аргументувати роботодавцю суму, яку ви очікуєте. І просіть трохи більше – дадуть стільки, скільки хочеш.
7. Ніколи не зупиняйтесь!
Якщо ви не підходите по віку чи по статі, чи ще якісь інші причини відмови, ніколи не опускайте руки. На кожен товар є свій покупець. Якщо ви будете наполегливо працювати над собою, то обов'язково працевлаштуєтесь.

І нехай буде з вами сила!)

Отримати необхідні знання та вдосконалити навички ви завжди можете в Logos IT Academy
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy

Як успішно пройти співбесіду від Юліана Версти

Основні лайфлахи від досвідченого рекрутера