Зазвичай, роботодавці одразу цікавляться чому власне вакансія компанії зацікавила Вас.
Для того, щоб не зганьбитись, проведіть невелике дослідження:
- Поцікавтесь діяльністю компанії
- Розміром штату
- Кількістю філій
- Ознайомтесь з локальним офісом
- Уважно прочитайте опис вакансії
- Дослідіть продукт над яким можливо доведеться працювати
Підготуйтесь до питання: «Чому Ви обрали саме вакансію в нашій компанії?». Відповідаючи акцентуйте увагу на Вашій зацікавленості в професійному рості та розвитку і обрана компанія, на Вашу думку, дозволить Вам це зробити.
Збиває з пантелику більшість респондентів прохання розповісти, щось про себе. Однією з помилок, що найчастіше допускається на перших співбесідах є невідповідне трактування питань.
Роботодавця, на даному етапі, не цікавить Ваша улюблена книга, фільм чи захоплення. Відповідь на це запитання необхідно формулювати опираючись на досвід, що може Вам знадобитись на вакантній посаді. Якщо це перша співбесіда програміста, то варто повідомити роботодавцю про:
- Вашу профільну освіту, де Ви вивчали програмування, якими навиками володієте;
- Мови програмування, які у Вас викликають інтерес;
- Досвід роботи, у випадку перших співбесід його зазвичай мало, тому можна розповісти також про проекти з Вашою участю, або навіть, університетські завдання, що викликали у Вас захоплення;
- Рівень володіння англійською, способи його підвищення, пройдені курси;
Грамотно сформульована відповідь на попередні запитання направить діалог в правильному руслі. Згадані Вами проекти зацікавлять працедавців, і наступним запитанням, на яке варто очікувати буде про Ваш найбільш успішний досвід. В даному випадку відповідати треба конкретно, розповідаючи про успіх вирішення поставлених завдань, інструменти та технології, які були Вами використані для досягнення мети. Чим детальнішою буде Ваша відповідь, тим краще. Опирайтесь виключно на свій досвід.