Перша співбесіда програміста: що потрібно знати щоб вижити

Пошук першого місця роботи – це неабиякий стрес з яким стикається, кожен з нас. Для розробників перша співбесіда не менш хвилююча, адже все знати неможливо, а отримати неочікувані запитання на які немає відповіді соромно.
Пошук першого місця роботи – це неабиякий стрес з яким стикається, кожен з нас. Для розробників перша співбесіда не менш хвилююча, адже все знати неможливо, а отримати неочікувані запитання на які немає відповіді соромно. Звісно ж йти на співбесіду без підготовки – це самогубство, не варто надіятись на хороше враження.

Слід зазначити, що HR спеціалісти добре готуються до розмови, аналізують резюме, сторінки в соціальних мережах, шукають згадки про Вас в Інтернеті, оцінюють діяльність та активність. Не думайте, що співбесіда з роботодавцем – це екзамен, де за правильні відповіді на запитання Вам подарують омріяну роботу. На відміну від екзамену на співбесіді немає переліку питань, не обмежена їх кількість та тематика, на кожну свою відповідь Ви можете отримати ще одне запитання. Рекомендуємо сприймати співбесіду, як діалог, приємну розмову з колегою по цеху, з котрим ймовірно Ви в майбутньому працюватимете.
Як же ж правильно підготуватись до співбесіди?
Зазвичай, роботодавці одразу цікавляться чому власне вакансія компанії зацікавила Вас.

Для того, щоб не зганьбитись, проведіть невелике дослідження:

  • Поцікавтесь діяльністю компанії
  • Розміром штату
  • Кількістю філій
  • Ознайомтесь з локальним офісом
  • Уважно прочитайте опис вакансії
  • Дослідіть продукт над яким можливо доведеться працювати

Підготуйтесь до питання: «Чому Ви обрали саме вакансію в нашій компанії?». Відповідаючи акцентуйте увагу на Вашій зацікавленості в професійному рості та розвитку і обрана компанія, на Вашу думку, дозволить Вам це зробити.

Збиває з пантелику більшість респондентів прохання розповісти, щось про себе. Однією з помилок, що найчастіше допускається на перших співбесідах є невідповідне трактування питань.

Роботодавця, на даному етапі, не цікавить Ваша улюблена книга, фільм чи захоплення. Відповідь на це запитання необхідно формулювати опираючись на досвід, що може Вам знадобитись на вакантній посаді. Якщо це перша співбесіда програміста, то варто повідомити роботодавцю про:

  • Вашу профільну освіту, де Ви вивчали програмування, якими навиками володієте;
  • Мови програмування, які у Вас викликають інтерес;
  • Досвід роботи, у випадку перших співбесід його зазвичай мало, тому можна розповісти також про проекти з Вашою участю, або навіть, університетські завдання, що викликали у Вас захоплення;
  • Рівень володіння англійською, способи його підвищення, пройдені курси;

Грамотно сформульована відповідь на попередні запитання направить діалог в правильному руслі. Згадані Вами проекти зацікавлять працедавців, і наступним запитанням, на яке варто очікувати буде про Ваш найбільш успішний досвід. В даному випадку відповідати треба конкретно, розповідаючи про успіх вирішення поставлених завдань, інструменти та технології, які були Вами використані для досягнення мети. Чим детальнішою буде Ваша відповідь, тим краще. Опирайтесь виключно на свій досвід.
Не обійдеться діалог з роботодавцем без запитання про Вашу найбільшу невдачу. Ціль дискусії, дізнатись Вашу реакцію на негатив, вміння робити висновки з власних помилок та аналізувати ситуацію. В жодному разі не варто стверджувати, що у Вас не було невдач – не робить помилок тільки той, хто нічим не займається.

Перша співбесіда програміста може включати й прохання вирішити ту чи іншу задачу. Часто – це нескладні математичні завдання, які легко вирішуються за допомогою логічного мислення та простих математичних формул. Мета цих завдань відсіяти кандидатів, нездатних до вирішення елементарних проблем. Тому перед співбесідою рекомендуємо освіжити знання з математики.
Пам'ятайте співбесіда з роботодавцем – не інтерв'ю
Підготуйте власні запитання до роботодавця, які Вас хвилюють. Це не тільки виявить Вашу зацікавленість, але продемонструє певні Ваші вимоги до роботи. Дізнайтесь як працює компанія, як побудований процес розробки, де локалізуються інші офіси та яким чином комунікуються між собою співробітники. Довідайтесь більше про проект, що розробляється в даний момент, на якій стадії він знаходиться.

Не відправляйте своє резюме компаніям «просто так», детально відберіть вакантну посаду та компанію, де бажаєте працювати, добре підготуйтесь до співбесіди і проблема з пошуком роботи вирішиться доволі швидко. Звісно ж, варто тверезо оцінювати можливості і не розсилати резюме на керівні посади та невідповідні рівню Ваших навичок вакансії.

Важливий аргумент для роботодавця, окрім професійних навичок, є ще й рівень англійської. Logos IT Academy пропонує Вам спеціалізований професійний курс – ІТ-АНГЛІЙСЬКА. Відмінне знання англійської створить можливість співпраці з іноземними компаніями.
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy