Підготовка до блекауту в ІТ-сфері

Про блекаути знають, на жаль, в Україні навіть діти, це вже зовсім не нове поняття для українців. Якщо минулого року українці зіткнулися з такою проблемою вперше та були не готові, то тепер все змінилося.
Про блекаути знають, на жаль, в Україні навіть діти, це вже зовсім не нове поняття для українців. Якщо минулого року українці зіткнулися з такою проблемою вперше та були не готові, то тепер все змінилося. Складні умови минулої зими дали чітке уявлення про те, що для кожного є у пріоритеті. Складна ситуація в нашій країні не означає, що світ теж зупинився, ми мусимо розвиватися, жити та йти в ногу з новими знаннями та тенденціями. Тому навчання сьогодні має бути таким же важливим, як і безпека та добробут.

Starlink від SpaceX та EcoFlow

Враховуючи важливість навчання зараз, Logos IT Academy робить все можливе, щоб надавати якісні знання та навчати людей всупереч всім перешкодам, що виникають. Саме тому ми вирішили забезпечити надійний та стабільний доступ до Інтернету під час можливих блекаутів, що можуть виникнути у зв'язку з нестачею електроенергії через ймовірні обстріли енергосистеми України. З метою підготовки до такого сценарію вибір був зроблений на користь Starlink від SpaceX та екологічної зарядної станції EcoFlow.

Хочемо поділитися з Вами нашим досвідом із забезпечення інтернетом та електроенергією в умовах блекауту, який ми обрали для себе, адже для ІТ найважливішими є саме ці компоненти. Для забезпечення надійності та неперервності освітнього процесу в умовах блекауту, Logos IT Academy обрала стратегію, яка поєднує в собі технологічний прогрес та дбайливе ставлення до природи. Обираючи екологічний підхід, академія визнає важливість сталого розвитку та зменшення впливу на навколишнє середовище.

Однією з ключових складових обраної стратегії стала імплементація Starlink - інноваційного супутникового Інтернет-сервісу, розробленого компанією SpaceX. Це рішення дозволяє забезпечити безперебійний доступ до мережі в будь-який час і в будь-якому місці, забезпечуючи продуктивність та безпеку ІТ-процесів.

Такий вибір дозволяє не тільки ефективно протистояти можливим труднощам, але й віддавати перевагу технологіям, які сприяють екологічній стійкості та інноваційному розвитку.

Starlink простіше, ніж ви можете уявити

Здавалося б сучасні технології - щось складне та незрозуміле, але не тут. Starlink виявився виключенням.

Спершу перед нами постало питання - де ж можна придбати необхідне обладнання? Як виявилося, це простіше, ніж ми думали. В інтернет магазині https://starlink-ua.org/ можна замовити потрібне обладнання та отримати його зручним способом по всій території України. Чекати потрібно, як на звичайне замовлення з інтернету. І навіть якщо є бажання купити Starlink, але ви не впевнені, який саме може підійти - спеціалісти інтернет-магазину вам все підкажуть та порадять, допоможуть у виборі. У них є навіть можливість взяти обладнання в оренду, якщо є сумніви щодо купівлі. Здається, це досить корисна опція для майбутніх користувачів.

Друге, за що ми хвилювалися - установка. Людям, які не мали справи зі Starlink, може здатися - установка складна, потребує професійних навичок. Але ми були приємно здивовані наскільки була легкою установка та проста і чітка інструкція.

Все, що вам потрібно зробити для підключення, це встановити невелику супутникову антену у вашому домі, щоб приймати сигнал і передавати пропускну здатність на ваш маршрутизатор. Компанія пропонує декілька варіантів кріплення для дахів, дворів та екстер'єру вашого будинку. Існує навіть програма Starlink для Android та iOS , яка використовує доповнену реальність, щоб допомогти клієнтам вибрати найкраще розташування та положення для своїх приймачів.

Яку швидкість ви отримаєте зі Starlink?

Напевно, основним для айтівців буде запитання: на яку швидкість можна розраховувати? За даними сайту відстеження швидкості Інтернету Ookla, який аналізував продуктивність супутникового Інтернету протягом першого кварталу 2023 року, Starlink пропонував середню швидкість завантаження майже 67 Мбіт/с у США. «Користувачі Starlink зазвичай мають швидкість завантаження від 25 до 220 Мбіт/с, причому більшість користувачів мають швидкість понад 100 Мбіт/с», — йдеться на веб-сайті Starlink. «Коли ми запускаємо більше супутників, встановлюємо більше наземних станцій і вдосконалюємо наше мережеве програмне забезпечення, шви до дкість передачі даних, затримка та час безвідмовної роботи значно покращаться».

Вартість Starlink

Обладнання обійдеться в середньому від 26 000 грн і більше в залежності від обраної моделі. Абонплата в Україні становить 95 євро на місяць. Також є можливою опція тимчасового призупинення абонплати. Якщо у вас у пріоритеті стабільний та незалежний зв'язок - то він того вартий.

Переваги та недоліки Starlink

Протестувавши обладнання, можемо зазначити, Starlink очікувано має свої плюси та мінуси. Плюсів більше:

 • Отримання доступу до Інтернету там, де інші постачальники не можуть забезпечити його;
 • Середня швидкість Starlink становить 130–150 Мбіт/с, що дозволяє ефективно працювати дистанційно, використовувати пошук та переглядати фільми онлайн;
 • Обладнання вимагає невеликої кількості електроенергії і працює від генератора, сонячних батарей і навіть автомобільного прикурювача;
 • Встановлення та використання Starlink легке і не потребує спеціальних знань або навичок;
 • Супутниковий зв'язок надійний і стійкий до втручань, відключень або блокувань;
 • Гнучка цінова політика компанії, призначена для українського ринку, робить Starlink більш доступним, ніж у багатьох інших країнах;
 • Постійне оновлення програмного забезпечення, враховуючи попередні недоліки, такі як захист від спроб Росії заблокувати сигнал.

Серед недоліків важливо відзначити:

 • Високі витрати на послуги для багатьох українців, і ціни не плануються знижувати, навіть із збільшенням кількості супутників на орбіті;
 • Зменшена швидкість Starlink в Україні у порівнянні з іншими країнами Європи через відсутність власної наземної станції, побудова якої планується після закінчення конфлікту;
 • Негативний вплив погодних умов на роботу, особливо при накопиченні снігу та інших перешкод, що блокують лінію видимості супутника.

EcoFlow - вибір для забезпечення електроенергією

Найважливішою постає проблема безперебійної подачі живлення до нашого обладнання. Бо ж як вчити майбутніх айтівців без технічного забезпечення.

Екофло стає ключовою стратегією Logos IT Academy в боротьбі з можливими енергетичними викликами. Це інноваційна система збору та використання альтернативної енергії, яка максимально використовує сонячне випромінювання, також може працювати від батареї, яка заряджається дуже швидко.

Чому EcoFlow - все просто. Це екологічно чистий підхід і він сприяє зменшенню вуглецевого сліду та підтримки сталого розвитку. EcoFlow не лише гарантує стабільне функціонування у невизначених умовах, але й сприяє сталій енергетичній політиці, зменшуючи навантаження на традиційні джерела енергії.

Вибір EcoFlow для підготовки до блекауту демонструє відповідальність та прогресивність Logos IT Academy в питаннях енергетичної ефективності та сталого використання ресурсів.

Де придбати EcoFlow

Вибір EcoFlow для енергозабезпечення став ключовим етапом стратегії підготовки до блекауту. Для придбання та зборки EcoFlow ми обрали магазин https://zelen-store.com.ua/ спеціалізований на екологічних та високоефективних рішеннях.

Цей магазин пропонує великий вибір альтернативних джерел енергії, включаючи сонячні панелі та системи зберігання енергії. Крім того, їхні фахівці надають консультації та підтримку у виборі оптимальних рішень для конкретних потреб. Працівники - професіонали своєї справи тому ви підберете саме те, що вам потрібно, не переплачуючи за непотрібні функції.

Замовлення, доставка, монтаж EcoFlow

Фахівці не лише допомогли нам визначити оптимальну потужність зарядної станції, але і поділилися додатковими можливостями. Наприклад, доступна опція зарядки від сонячних панелей та інших альтернативних джерел енергії. Ми впевнені, що це зробить ваш досвід використання станцією ще більш зручним та екологічно чистим.

Доставка зарядних станцій охоплює всю територію України, інтернет-магазин гарантує своєчасну та ефективну доставку, щоб отримати своє замовлення без будь-яких затримок.

EcoFlow простий у монтажі, але для гарантії оптимальної продуктивності рекомендується використовувати фахівців. Оберіть досвідчених спеціалістів, які виконають монтаж та налаштують систему відповідно до ваших потреб.
Переваги та недоліки EcoFlow
Ось основні переваги, через які ми і зупинилися на виборі EcoFlow

 • Велика ємність - 720 Вт/год. Пристрій підтримує можливість підключення додаткового акумулятора (можна придбати додатковий блок), що дозволяє подвоїти його ємність до 1440 Вт/год.
 • Вбудований контролер заряду (можна підключати різноманітні джерела енергії - гідрогенератор, сонячні панелі, вітрогенератор і т.д., які контролер заряду перетворює в необхідну енергію для заряджання).
 • Система моніторингу надходження та витрати заряду (пристрій в наглядній формі показує індикацію часу до повного заряджання та розряджання).
 • Багато різних роз'ємів для підключення різної периферії з різними входами живлення (до 9 пристроїв з різними штекерами). Можливий також розхід заряду батареї під час її заряджання.
 • Можливість підключення потужних споживачів до 1,2 кВт (що відповідає, наприклад, потужності індукційної плити, яку теоретично можна взяти з собою на природу, перетворивши на звичайний гриль).
 • Великий вибір різноманітних заводських аксесуарів, які підключаються до даного пристрою.

Можливі недоліки:

 • Вага досить значна в залежності від моделі, та є моделі з обладнаними колесами.
 • Потреба в регулюванні лімітів заряду (щоб роз'єми при підключенні не розтопилися від перевантаження).
 • Пристрій не водонепроникний (роз'єми підключення не прорезинені і не мають захисних кришок). Потрібно встановлювати в сухих приміщеннях.
На завершення хочемо зазначити, що спільне використання EcoFlow та Starlink в Логос IT Academy не лише гарантує неперервну доступність до Інтернету та електропостачання, але й висловлює нашу готовність подолати будь-які труднощі, пов'язані з можливими перебоями у роботі енергосистеми чи мережі. Цей дует технологій стає невід'ємною частиною наших зусиль забезпечити найвищий стандарт якості навчання та комфорту для наших студентів. Безперебійне навчання — наша обіцянка в умовах будь-яких викликів та труднощів.
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy