Підготовка до співбесіди: під яким соусом себе подавати?

Пошук чи зміна робочого місця – це завжди стрес. Звісно ж, наш шлях до нової кар'єри розпочинається із написання CV або ж внесення змін до старого резюме, якщо у Вас вже був попередній досвід роботи.
Пошук чи зміна робочого місця – це завжди стрес. Звісно ж, наш шлях до нової кар'єри розпочинається із написання CV або ж внесення змін до старого резюме, якщо у Вас вже був попередній досвід роботи. І от коли ми вже відібрали вакансії, які нас зацікавили та розіслали пропозицію власної кандидатури роботодавцям нам приходить запрошення на співбесіду. Власне, від результатів співбесіди буде залежати результат працевлаштування.

В невеликих компаніях співбесіду, зазвичай, проводить керівник або його заступник. Якщо Ви нічого не перебільшили у резюме, та усвідомлюєте, які вимоги до Вас виставляють, тоді немає чого лякатись. На співбесіді не потрібно боятись потенційного роботодавця, варто задавати усі питання, які Вас цікавлять та пам'ятати, що в даний момент Ви продаєте свій час. Зазвичай, у вакансіях опублікованих в мережі зазначена заробітна плата, що занижена від розміру тої, яку дійсно може запропонувати роботодавець, тому якщо є така можливість, то поторгуйтесь за розмір винагороди. Пам'ятайте, що навіть невелика сума місячної доплати принесе непоганий прибуток в підсумку року.
Підготовка до співбесіди: акцентуйте на своїх сильних сторонах

Перехоплюйте ініціативу у розмові із роботодавцем, розповідайте про власні проекти, отриманий досвід. Презентуйте себе, як активного, ефективного працівника, що постійно розвивається та вивчає щось нове. Проте знайте міру і не перетворюйте співбесіду у самовихваляння. Уникайте конкретних завдань на співбесіді, якщо Вам задають питання на прикладі, то рішення висловіть концептуально в загальній формі. Не сідайте одразу за комп'ютер та не намагайтесь писати код, адже мізерна помилка через поспіх чи хвилювання може виставити Вас некомпетентним в очах працедавця. Якщо маєте досвід керування проектами, то про нього слід згадати, працедавець усвідомить, що в майбутньому Ви зможете очолити один з відділів компанії.

В розмові поводьте себе вільно, не замикайтесь в собі, на запитання відповідайте повноцінними реченнями. Не дозволяйте собі фамільярності це нашкодить сприйняттю Вас, як спеціаліста.

Соціальні мережі та їх вплив на співбесіду

У 21 столітті більшість із нас є зареєстрованими в соціальних мережах, ведуть власні сторінки та мікро-блоги. Не забувайте, що HR компанії не полінується і знайде Ваші сторінки в мережі, для того, щоб сформулювати попередню думку про Вас. Вони можуть вплинути на рішення про запрошення Вас на співбесіду. Доволі часто HR знайшовши на сторінці кандидата нецензурні публікації, бунтівний тип поведінки в коментарях та будь-яку провокативну інформацію, вирішують, що такий кандидат принесе дисбаланс в колектив. Загалом спеціалістам краще вести свою сторінку у вигляді професійного мікро-блогу, таким чином Ваші сторінки гратимуть Вам на руку.

Якщо Вас запросили на співбесіду значить компанії Ви потрібні, все, що залишається зробити – показати, що все описане в резюме є правдою, а Ви адекватна компанійська людина, котра з легкістю стане частиною команди.

Випускники Logos IT Academy завершують навчання написанням резюме та підготовкою до співбесіди. Таким чином молоді спеціалісти завершуючи курси уже готові до працевлаштування та швидко знаходять свою першу роботу в ІТ.
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy