Як стати професійним тестувальником?

Сьогодні технічний прогрес помітний з кожним днем. З кожним днем все більше є потреби в спеціалістах, які б розвивали цю сферу та обслуговували її.
Сьогодні технічний прогрес помітний з кожним днем. З кожним днем все більше є потреби в спеціалістах, які б розвивали цю сферу та обслуговували її. Однією із професій в сфері інформаційних технологій (ІТ), що є доволі популярною та не потребує довгого та складного навчання є тестер (Tester) програмного забезпечення. Хоча ця професія вимагатиме від вас роботи, схожої на вчительську. Тільки тут ви не перевірятимете помилки в учнівських диктантах, а вишукуватимете помилки в роботі програміста.

Немає людей, які б не помилялися. Саме тому після того, як програміст виконав свою роботу, він здає її на тестування. Ваше завдання віднайти в ній помилки. Тут потрібно не тільки володіти мовою програмування, а й бути доволі уважним та винахідливим. Тестування має кілька етапів – серед них статистичне та динамічне. На першому перевіряється вся документація роботи, а на другому – власне робота програми. Також є тестування «білої»(в основі – аналіз керуючих програми) та «чорної скриньки»(перевіряється інтерфейс). Тривалість тестування може бути абсолютно різною. Все залежить від його складності.
Тестувальники можуть працювати як вдома, так і віддалено, сидячи перед монітором комп'ютера в домашніх тапках. Це є дуже привабливим плюсом професії.

Для такої роботи вам потрібна гарна пам'ять, вміння зосереджуватись на одній справі, логічність мислення, творчий підхід і як не дивно – інтуїція. Тестувальник відповідальний за те, щоб робота програміста працювала таки правильно. Це як дегустатор у сфері ІТ.

Також тестувальники розробляють автотести та сценарії тестування, хоча завжди не обмежуються лише ними. Тестування проводяться на окремих етапах розробки і вже потім перевіряють кінцевий продукт (бета-тестування). Це робиться для того, щоб можна було підігнати програму під те, чого вимагає замовник.

Від вас не вимагатимуть занадто великого стажу, оскільки професія з'явилась відносно недавно – менше як 10 років тому.
В університетах, на жаль, ще не існує окремої спеціальності для тестувальників. Тому вступники йдуть на будь-яку спеціальність в сфері інформаційних технологій, а вже тоді на практиці перекваліфіковуються в тестерів. Ви можете оволодіти цією професією влаштувавшись на стажування, або просто пішовши на курси в одну з численних приватних шкіл.

Так на курси тестування львів'янин може піти в академію Логос у Львові або в спеціальну школу тестування де отримає комплексні знання. Також Ви можете опанувати тут основи тестування безкоштовно або здобути навички тестера автоматизованого тестування. Можна також скористатись інтенсивним трьохтижневим курсом. На курсах Академії ви зможе набути умінь не лише теорії, а й такої важливої практики. Організатори обіцяють комфортну атмосферу, кваліфікованих викладачів та доступні матеріали для вивчення.

Тестувальник у Львові зарплати має такі ж, як і середньостатистичний програміст, оскільки роботу виконує не менш важливу, ніж розробка програмного забезпечення.
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy