Як стати тестувальником?

Виявляється, кожен з нас уже бував у ролі тестувальника програмного забезпечення, можливо навіть не усвідомлюючи цього. Помилки у роботі програм, некоректна робота софту, «404 помилка» на веб-сайтах, неочікуване завершення роботи програми та інші подібні ситуації виникали у кожного.
Виявляється, кожен з нас уже бував у ролі тестувальника програмного забезпечення, можливо навіть не усвідомлюючи цього.

Помилки у роботі програм, некоректна робота софту, «404 помилка» на веб-сайтах, неочікуване завершення роботи програми та інші подібні ситуації виникали у кожного. Звісно у нас, як звичайних користувачів, вони викликали невдоволення, а іноді й справжнє роздратування. А от у тестувальників усі ці помилки викликають радість, адже саме віднайдені баги є показниками їх успішної роботи.

Так з чого ж варто почати, щоб нарешті отримувати винагороду за віднайдені помилки.

1. Детально ознайомитися із обов'язками, які покладаються на тестувальника.
Тестувальнику не достатньо просто знайти певну помилку, а потрібно ще відповідним чином її зафіксувати. Для цього існують «тест-кейси» – документи, де детально описується кожен крок в тестуванні програмного продукту. Крім тест-кейсів є ще багато іншої паперової роботи, про яку варто знати та бути готовим зариватися в неї час від часу.

2. З'ясувати вимоги, які ставляться до вакансій джуніор чи трейні – спеціалістів.
Звісно в кожній компанії є свої особливі вимоги, але варто розуміти узагальнену картину знань та навиків, які вимагаються від тестувальника-початківця.

Щоб зекономити ваш час, можемо підказати ці вимоги за результатами нашого власного дослідження ІТ-ринку:

  • високий рівень володіння англійською мовою (про це детальніше напишемо окремо);
  • знання теорії тестування та практичний досвід в застосуванні цих знань;
  • знання методологій розробки ПЗ;
  • володіння актуальними інструментами для здійснення тестування;
  • базові знання SQL, HTML/CSS;
  • системне розуміння роботи комп'ютерних систем;
  • високі аналітичні здібності;
  • хороші комунікативні навички;
  • вміння роботи в команді.

Список ріквайрементів може не обмежуватися цим переліком, але точно на ньому базується.
Окремої уваги заслуговує англійська мова. Можна сміливо сказати, що робоча мова для тестувальників – English. Практично всі документи, листування та усне спілкування в ІТ-компаніях ведеться англійською мовою. Звісно від програмістів теж вимагається знання мови, але їх рівень може бути нижчим. Більшість компаній ставлять вимогу знання англійської на рівні не нижче Intermediate. Також ваш мовний рівень може стати вирішаючим фактором при прийнятті на роботу.

Пошук роботи тестувальника QC\QA.

Питання не просте і неоднозначне. Дехто знаходить першу роботу ще навчаючись на курсах, а дехто – через декілька місяців, якщо звісно не закине прогулянки на співбесіди. Тут відіграють роль багато факторів, зокрема таких як кількість відкритих вакансій на ринку, кількість молодих спеціалістів – конкурентів у пошуку роботи, економічна та політична ситуація в країні, яка прямо впливає на кількість закордонних замовлень, а відповідно, на кількість проектів та багато інших факторів. Головне в цьому процесі – не опускати руки та постійно вдосконалювати свої знання, щоб залишатися конкурентноспроможним спеціалістом.

А стати тестувальником ти можеш з нами, обери варіант:

- Безкоштовний вступний курс тестування ПЗ →
- Комплексний практичний курс Тестування ПЗ →

Хочеш познайомитися з Logos IT Academy та спікером прямо зараз? Переглядай вступні безкоштовні уроки в нас на Youtube каналі Logos IT Academy →
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy

Тестувальник пз: з чого почати шлях?

Вимоги до тестувальника