Java: мова програмування для початківців чи ні?

Всім відомо, що для програміста важливим є вивчення спеціальних мов програмування. Одними з найпоширеніших та найбільш вживаних є Java, JavaScript, C/C++ та Python та ін.
Всім відомо, що для програміста важливим є вивчення спеціальних мов програмування. Одними з найпоширеніших та найбільш вживаних є Java, JavaScript, C/C++ та Python та ін. Зазвичай свій шлях в ІТ починають із вивчення HTML та Java. Ці мови є базовими та полегшать вивчення усіх інших. Також їх найчастіше застосовують для програмування.

Варто з'ясувати для початку, що ж таке джава? Це мова, яка створювалась для програмування побутових пристроїв у США. Згодом компанія, що її створила, змінила спрямування і мова набула ширшого кола застосування. Перша її назва була – «Дуб» («Oak»), а потім з'ясувалось, що таке ім'я вже використовується, тому мова була названа в честь сорту кави – Java. У неї навіть логотип відповідний – силует горнятка кави з парою.
Тож з чого почати? Перш за все, варто запам'ятати, що кожна програма Java пишеться програмістами з клавіатури на звичайному комп'ютері. Цей пристрій написаний вами код сприймає лише як набір символів, він для нього не є цінним. Для того, щоб комп'ютер зчитав код потрібен своєрідний перекладач, який має назву – компілятор. Він перетворить код в команду для операційної системи. І вже тоді ваша програма буде діяти.

Чому саме мова Java? Вона, на відміну від інших мов програмування, об'єктно-орієнтована. Так комп'ютер відрізняє все в двійковій системі – зі знаками «нуль» і «один», тобто «є сигнал» і «немає». Все зчитування залежить від послідовності цих знаків. Спочатку апарат сприймав саме такі двійкові програми, потім вони почали еволюціонувати, ускладнюватись і для них створили компілятори. Тепер комп'ютер все одно читає нуль і одиницю, а ми бачимо набагато складнішу систему. Так, зрозумівши принцип роботи програми, ви можете вирішити, чи вам варто вивчати саме її.
Де ж і як освоїти мову програмування? Можна всю теорію і практику вивчити самостійно. Для цього використовуйте інтернет-програми, відеоуроки та підручники. Знайдіть собі досвідченого наставника, або вчителя. Це все можна зробити в онлайн-режимі. Користуйтесь якомога новішими виданнями, які вважаються найактуальнішими. Багато професіоналів та спеціалістів рекомендують , безкоштовний курс основи програмування Java від Logos IT Academy. Він пропонує вивчення мови навіть у формі гри. Для навчання в інтернет-мережі можна знайти багато тестових варіантів програм.

А також можете скористатись спеціальними курсами, де вас навчать писати коди та розуміти всю теорію. Деякі навіть пропонують здійснення особистого проекту по завершенню – як практику та оцінку ваших знань.

Якщо ви знаходитесь у Львові, пропонуємо вам комплексний курс Java Developer →

Тут ви зможете оволодіти найважливішими аспектами мови Java. Курси поділяються на 9 блоків відповідно до тем та проектів. По закінченню навчання та захисті дипломного проекту ви отримаєте сертифікат. Будемо раді бачити вас в академії!
Отримати консультацію
Після відправки заявки з вами зв'яжеться менеджер Logos IT Academy

Що таке Java?

Де ж і як освоїти мову програмування?